Haber

Meral Akşener’in 2018’deki ‘çoklu aday pişmanlığı’ konuşması gündem oldu

DÜZGÜN Parti lideri Meral Akşener, Millet İttifakı’nda cumhurbaşkanı adaylığı için Kemal Kılıçdaroğlu’nun adının geçtiğini ve bunu kabul etmediklerini söyledi. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı davet eden Akşener, ‘noter veya kumar masasına’ oturmadıklarını söyledi.

Akşener’in hamlesi çoklu aday tablosuna işaret edince, Akşener’in Erdoğan’ın birinci cinsiyette kazandığı seçimde çoklu adaylıktan duyduğu üzüntüyü yansıtan 2018 konuşması yeniden gündem oldu.

Akşener; 8 Mayıs 2021’de Fikir TV’ye konuk oldu ve 2018 cumhurbaşkanlığı seçimlerinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Ortak aday olamamanın üzüntüsünü dile getiren Akşener, şunları söyledi:

“Biz Temel Bey, ben ve Muharrem İnce Bey aynı ittifak modelinde aday olduk. Hem Sayın Erdoğan’ın grubuyla hem de birbirimizle yarıştık. Bir bütün olarak muhalefet seçmenleri. Farklı partilere oy veriyorlar ama bu ucube sistemin değişmesini istiyor. Bu nedenle parlamenter demokrasiye geçinceye kadar farklılıklarımıza sahip çıkmalı, ortak paydalarımızı öne çıkarmalı ve birliği sağlamalıyız. Sonra böyle maliyetler var. İlk heyecan geçtikten sonra 7.3 aldığıma şükrediyorum, bu tecrübe çok değerli. Egomu ve egomu benden uzaklaştıran bir deneyim” (HABER MERKEZİ)

haber-sehitkamil.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu