Ekonomi

Yarının işlemleri için borsada 10 günlük takas dönemi

Borsa İstanbul’da bayram nedeniyle Kurban Bayramı öncesi nakde dönmek isteyen hisse senedi yatırımcıları için bugün son şans.

Kurban Bayramı nedeniyle önümüzdeki Salı günü 3,5 günlük tatile çıkacak olan Borsa İstanbul’da yarın yapılacak işlemlerin netleşmesi 3 Temmuz Pazartesi günü yapılacak.

Borsa İstanbul’da 26 Haziran Pazartesi ve 27 Haziran Salı günü yapılacak işlemlerin takası 4 Temmuz Salı günü yapılacak.

Borsa İstanbul hisse senedi piyasalarında işlemlerin takası “T+2” yani işlem yapıldıktan sonraki iki işlem gününde çalıştığı için bugün yapılan bir hisse senedi işleminin tahsilatı ve ödemesi Pazartesi günü yapılacaktır. kalacak. Yatırımcı, Pazartesi günü veya bir sonraki hafta arifesinde gerçekleştirdiği işlemlerin nakit olarak gerçekleştirilmesi için 4 Temmuz Salı gününe kadar bekleyecek.

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi dün satış ağırlıklı bir seyir izlemesinin ardından yeni gün saat 10.45 itibarıyla bir önceki kapanışa göre yüzde 0.2 seviyesinde bulunuyor. altında5.175 seviyesinde yer almaktadır.

Arife günü borsada işlemler saat 12.40’a kadar gerçekleştirilebilecek.

3,5 günlük tatil arifesinde Borsalar güne 09.40’ta açılış seansı ile başlayacak ve 10.00-12.30 saatleri arasında sürekli müzayedeler yapılacak.

Kapanış seansı, emir toplama ve kapanış fiyatı işlemleri 12.30-12.40 saatleri arasında yapılacaktır.

Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında (VİOP) hisse senedi sözleşmeleri, endeks ve diğer sözleşmeler için işlemler arife günü saat 09.30’da başlayacak ve seans saat 12.40’ta sona erecektir.

Borçlanma Araçları Piyasasında Salı günü saat 11.50’ye kadar aynı gün valörlü repo karşılığı menkul kıymet işlemleri, diğer tüm birebir ve vadeli valörlü işlemler ise saat 11.30’a kadar gerçekleştirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu