Sağlık

Sağlık Bakanlığı’ndan İZAYDAŞ’a Beslenme Dostu Sertifikası

“Beslenme Dostu ve Fiziksel Aktiviteyi Destekleyici İş Yeri Programı” belgesini alan İZAYDAŞ, Türkiye’de bir ilke imza attı.

Atık yönetiminde Türkiye’nin lider kuruluşu İZAYDAŞ, “Fiziksel Aktiviteyi Destekleyen Beslenme Dostu İş Yeri Programı” belgesine layık görüldü. İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, düzenlenen törenle belgeyi Genel Müdür Muhammet Saraç’a takdim etti.

SAĞLIKLI VE İNANÇLI İŞYERİ BELGESİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İZAYDAŞ, Sağlık Bakanlığı’nın sağlıklı, inançlı ve verimli bir iş yeri ortamı yaratmak amacıyla hazırladığı “Beslenme Dostu Fiziksel Aktiviteyi Destekleyen İş Yeri Programı”nı aldı. Türkiye’de kamu kurumları arasında ilk belgelendirilen kuruluş olan İZAYDAŞ, programa isteyerek başvururken yapılan uzun süreli kontroller ve düzenlemeler sonucunda tam puan alarak bu belgeyi almaya hak kazandı.

PEHLEVAN’A İL SAĞLIK MÜDÜRÜ TARAFINDAN BELGE VERİLDİ

Üç yıl süreyle geçerli olan ve her yıl izlenen “Beslenme Dostu Fiziksel Aktiviteyi Destekleyici İş Yeri” belgesi İl Sağlık Müdürlüğü tarafından İZAYDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi. Törene Kocaeli İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan ile İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç ve şirket yetkilileri katıldı.

İZAYDAŞ BAŞVURULARINA TAM NOT

İl Sağlık Müdürü Pehlevan, İZAYDAŞ’ın hayati hizmetler veren Türkiye’nin gururu olduğunu belirterek, bu programın yakından izlendiğini ve uygulamaların uzman ekip tarafından tam not aldığını kaydetti. İZAYDAŞ Genel Müdürü Saraç, yönetim sistemleri başta olmak üzere uluslararası standartlarda birçok belgeye sahip olduklarını belirterek, tüm gereklilikleri yerine getirirken “Beslenme Dostu ve Fiziksel Aktiviteyi Destekleyici İş Yeri Programı”na isteyerek başvurarak bu programı her zaman koruyacaklarını belirtti. . Saraç, “Meslektaşlarıma ve İl Sağlık Müdürlüğü’ne emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

SERTİFİKALI İŞYERLERİ İNTERNET ÜZERİNDE YAYINLANIYOR

Sertifika almaya hak kazanan iş yerlerinin isimleri Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Daire Başkanlığı internet sitesinde yer alan Program sayfasında yayınlanmaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

esenyurtajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu