Haber

Mahire Teyze, “Devlet yok diyeni Allah kör eder”

– Mahire Teyze, “Devlet yok diyeni Allah kör eder”

MALATYA – Van Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Selma Biçek’in koordinasyonundaki ekipler, konteyner kentlerde ikamet eden depremzedeleri ziyaret ederek onları yalnız bırakmıyor.

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Malatya’da meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlar için depremin ilk gününden bu yana aralıksız çalışan Van Valiliği ve Van Büyükşehir Belediyesi ekipleri halk tarafından büyük beğeni topladı. Van Valiliği ve Van Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler farklı alanlarda depremzedelere hizmet verirken, Van Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Selma Biçek’in koordinasyonundaki ekipler konteyner kentte ikamet eden ailelerle tek tek ilgileniyor. birebir görüşerek sorunlarını ve taleplerini dinleyin. Ziyarette depremzede Mahire Kaya, Van Valisi Dr. Ozan Balcı ile çevreleri arasında geçen diyaloğu anlattı. Vali Balcı’ya sobası olduğunu ancak mazot ihtiyacı olduğunu söyleyen Kaya, “Valiye söyledikten sonra hemen mazot geldi valiye söyleyince. İslam’ı biliyor, dinini biliyor. Devletimize bir kez daha dua ediyoruz, onlar ilk günden beri buradalar, Allah onlardan razı olsun” dedi.

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Selma Biçek, “Her gün konteyner şehirleri ziyaret ederek vatandaşlarımızın taleplerini dinliyoruz. Devletimizin sunduğu imkanlardan vatandaşlarımız çok memnun. Gün boyu Cumhurbaşkanımıza dualar ediliyor. Yaptığımız yardımların yanı sıra özellikle depremden etkilenen çocuklarımız için psikososyal destek de sağlamaktayız.Yaşlı bakım evlerinizi de ziyaret ederek yaşlılarımızı ve hastalarımızı orada yalnız bırakmıyoruz.Liderliğinde çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Van Valimiz ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ozan Balcı’nın konuşması.”

haber-karapurcek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu