Haber

İYİ Parti lideri Akşener sloganlarla karşılandı

6 Levha’nın 12. buluşması ile Ankara’da siyaset bir anda hareketlendi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun konutunda gerçekleştirilen son görüşmenin ardından yapılan açıklamada, ortak cumhurbaşkanı adayı üzerinde anlaşmaya varıldığı belirtildi.

LİDERLER PARTİ MERKEZİNE GİDİYOR

Adayın 6 Mart’ta yapılacak görüşmenin ardından açıklanacağı belirtildi. Liderler, durum değerlendirmesi yapmak üzere partilerinin genel merkezine gitti.

AKŞENER SLOGANLARLA KARŞILANDI

UYGUN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener de görüşmenin ardından partisinin genel merkezine gitti. Toplantıda alınan kararları heyetleriyle birlikte değerlendirecek olan Akşener, genel müdürlük binası önünde kalabalık bir grup tarafından karşılandı. Grup, binanın önünde “Milletin ümidi Meral Akşener” gibi sloganlar attı.

ADAY 6 MART’TA AÇIKLANDI

Öte yandan toplantının ardından altı siyasi partinin ortak imzalarıyla yayınlanan metinde şu ifadeler kullanıldı: “Millet İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin liderleri olarak görevimiz konusunda ortak bir anlayışa ulaştık. 28. Dönem Milletvekilliği ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak cumhurbaşkanı adayı ve geçiş süreci yol haritası Genel Başkanlar partilerinin yetkili kurullarına bilgi verdikten sonra yine Saadet Partisi ev sahipliğinde nihai bildiriyi kamuoyu ile paylaşmak üzere bir araya geleceğiz. 6 Mart 2023. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu