Haber

Filistinli General Jibril Rajoub’un Hapishane Anıları kitabının lansmanı

Filistinli General Jibril Rajoub’un Hapishane Anıları kitabının lansmanı

İSTANBUL – Filistin Gençliği ve Spor Yüksek Kurul Başkanı General Jibril Rajoub, 1980’li yıllarda Nefha Hapishanesi’nde açlık grevi yaptı ve anılarını bir kitapta topladı. Kitabın lansmanında konuşan Rajoub, “Grevimiz 14 Temmuz 1980’de başladı. Greve başlamadan önce hepimiz etkileşim halindeydik” dedi.

Filistin Gençlik ve Spor Yüksek Konseyi Başkanı General Jibril Rajoub, 15 yaşından itibaren Fetih hareketinde yer aldı ve 2000’li yıllarda Yaser Arafat’ın ulusal güvenlik danışmanı olarak görev yaptı. kitapta toplanmıştır. Kitabın lansmanı İslam İşbirliği Gençlik Forumu Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. İslam İşbirliği Gençlik Forumu Lideri Taha Ayhan ve Filistin Gençlik ve Spor Yüksek Kurulu Başkanı Orgeneral Jibril Rajoub katıldı. General Rajoub’un kitabı İslam İşbirliği Gençlik Forumu tarafından Türkçe’ye çevrildi ve lanse edildi.

“Grevimiz 14 Temmuz 1980’de başladı”

Filistin Gençlik ve Spor Yüksek Kurulu Başkanı General Cibril Rajoub, “Halkın direnişi bu inancı göstermiştir. Hapishane bizi geri adım atmaya çalıştı. Tuttukları insanları farklı cezaevlerine götürdüler. daha önce hiç yaşanmamış fiziksel şiddete.22 Temmuz’da 2 şehidimizi kaybettik.Diğer insanların vücutlarının muhtelif yerlerinde kırık ve yaralar vardı.Daha sonra üçüncü şehidimiz olduk.26 kişi bu şiddete katıldı.Maruz kaldı. Hepsi aynı deneyimi yaşadı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu