Haber

Erdoğan’dan Ekonomi Yönetimine ‘Faiz’ Mesajı

İktidara yakın Sabah Gazetesi yazarı Okan Müderrisoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomi yönetimini ‘yüksek faiz’ konusunda dikkatli olmaları konusunda uyardığını yazdı.

Seçimlerin ardından hükümet düşük faiz ve kur baskılama stratejilerinden vazgeçerek ekonomi yönetimine piyasaların kabul ettiği isimleri getirdi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Başkanı Mehmet Şimşek geçerken Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan oldu.

Döviz kuru üzerindeki baskının kalkması ve faiz artışlarının başlamasıyla birlikte ciddi zamlar yağmuru yağdı ve cari açığı kapatmak için yeni vergiler hayatımıza girdi.

Geçmişte faiz artırımlarına karşı sert açıklamalarıyla tanınan Erdoğan’ın, yeni ekonomi yönetimini faiz artırımları konusunda uyardığı söyleniyor.

Sabah yazarı Okan Müderrisoğlu bugünkü yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şimşek ve ekibini faiz artırımlarında hızlı hareket edilmemesi konusunda uyardığını yazdı.

Müderrisoğlu’nun yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Sayın Şimşek ve Merkez Bankası ekibine ‘yüksek faizler’ konusunda dikkatli olmalarını söylemiş, ekonomide köşeye sert girmemelerini, virajı geniş almalarını tavsiye etmiştir!”

haber-palandoken.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu