Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaşımda bulundu: Nerede bir vatandaşımız, bir akrabamız varsa biz oradayız.

Türkiye tarihi bir seçime daha hazırlanıyor…

5 gün sonra Türkiye’yi 5 yıl yönetecek Cumhurbaşkanı belli olacak.

“Çünkü Türkiye gibi bir evimiz var…”

Rakibi Kemal Kılıçdaroğlu karşısında hiçbir seçim kaybetmeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir kez daha değerli açıklamalarda bulundu.

Türki Cumhuriyetlerin hem Türkiye hem de kendisi için değerine dikkat çeken Cumhurbaşkanı “Türkiye gibi bir vatanımız, Türkiye gibi bir evimiz olduğu için Allah’a ne kadar şükretsek azdır”Söze şöyle başladı:

“Kardeşlerimizin hiçbirini yarı yolda bırakmadık”

Türkiye; Çerkez, Tatar, Gagavuz, Arnavut, Pomak, Boşnak, Türkmen, Ahıska, Özbek, Uygur, tarih boyunca başı belaya giren her kardeşin esenlik yurdu olmuştur. . ‘Nerede vatandaşımız, akrabamız varsa oradayız’ düsturuyla Rumeli’den Kafkasya’ya hiçbir kardeşimizi mazlum bırakmadık. Ortak tarihi, dili, inancı ve kültürü paylaştığımız tüm ülkelerle yeniden kucaklaştık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan’da

“Dilimize, tarihimize ve medeniyet değerlerimize sahip çıktık”

Türk Devletleri Teşkilatı’nı kurarak Türk Cumhuriyetleri ile bağlarımızı daha da güçlendirdik. Can Azerbaycan ile birlikte 30 yıllık işgalin ardından Karabağ’ı özgürleştirdik. TİKA’mız ve Vakıflar Genel Müdürlüğümüzle ecdadımızın yadigarlarını, şehitliklerimizi bir kez daha ihya ettik. YTB, Yunus Emre Enstitüsü ve Maarif Vakfımız ile dilimize, tarihimize ve medeniyet değerlerimize sahip çıktık.

“28 Mayıs’tan sonra inşallah…”

Türk Hava Yolları, Anadolu Ajansı ve TRT ile insani ve ticari bağlarımızı güçlendirdik. Kızılay’ımız, AFAD’ımız ve sivil toplum kuruluşlarımızla iktidar günlerinde kardeşlerimizin yardımına koştuk. Bosna Hersek’te sel felaketi, Arnavutluk’ta deprem olunca kardeşlerimiz arasında birinci biz olduk. 21 yıldır sürdürdüğümüz bu çalışmalarımız neticesinde bir asırlık hasretin ardından Evlad-ı Fatihan’ın kalbini yeniden fethettik. İnşallah 28 Mayıs’tan sonra merhum Aliya’nın emanetine sahip çıkmaya devam edeceğiz.

kabatashaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu