Haber

Cinsel saldırı zanlısı Sadullah Alagöz’den tehdit iddiası

Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu’nun İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında birlikte hazırladıkları SS kitabının 7 Nisan’da yayımlanmasının ardından kitapta adı geçen iş adamı Sadullah Alagöz’ün cinsel saldırı davasıyla ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Alagöz’den şikayetçi olan 17 yaşındaki EM, yazarları arayarak, “Haberden sonra ilk kez nefes aldım, sağ olun” dedi. Kitapta EM’nin o geceyle ilgili anlattıkları, “Telefonundan Instagram’ını açtı ve siyasetçilerle fotoğraflarını gösterdi. Bana ‘Cumhurbaşkanı olacağım, emniyet amirleriyle aram iyidir, emniyetle aram iyidir’ dedi. Alagöz’ü de makamında ağırladı ve içtenlikle birlikte poz verdi.Üstelik görüştüğümüz Aile Bakanlığı, Sadullah Alagöz’ü bakanlığa Ömer Azçuk adlı bir hakimin getirdiğini söyledi.” o yazdı.

Terkoğlu, “SS’de mağdur çocuk konuştu” başlıklı yazısında EM’nin kitap çıktıktan sonra yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Peki kitaptan sonra ne oldu?

Önce dava dosyalarında ifadesini okuduğumuz EM’ye ulaştık. Söylediği şey gözlerimizi yaşarttı. Haberden sonra ilk kez nefes aldı. Ama olanları unutamadı: ‘Teşekkürler. Annemle oturuyoruz, kalkıyoruz, senin için dua ediyoruz. Sen olmasaydın bunların hiçbiri olmazdı. Artık sadece adaletin yerini bulmasını istiyorum. ‘Tutuklandı’ haberini bekliyorum. Bütün zorlukları göze aldım. Bunu kaç kez söyledim? Doktora götürüldüm, muayene oldum. Sonra eve verildiler. Orada benim için gerçekten zordu. Unutamıyorum, hala aklımdan bir kabus gibi geçiyor.’

Kurban EM’nin CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka ve daha önce Çocuk ve Kadın Derneği Başkanı Müjde Tozbey tarafından arandığını öğrendik. Dernek davaya el koyma kararı aldı. Dernek avukatı, bugün savunma ve uzaklaştırma kararı için başvuracaklarını söyledi.

Kitabın ardından bakanlık da telefonunu çaldı. Yeterli olup olmadığını ve ihtiyaçlarının neler olduğunu sordu. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi de arayarak yardım teklifinde bulundu.

Bir şey daha… EM’nin şikayeti üzerine Alagöz, ortak tanıdığı aileye ifade verdi. ’10 tane avukatım var, bana bir şey olmaz, dava bile açılmaz’ diyerek gözümü korkuttu. Yetmedi, sınır dışı etmekle tehdit etti.

PERSONELE ÇIKARMA TEKLİFİ
Bir şey daha dikkatimizi çekti. Alagöz’ün adının karıştığı Ankara Adliyesi’nde ondan fazla belge vardı. 2018’de başka bir kadın tecavüz kurbanı olduğunu söyledi. Yazdığımız kitaptan sonra hanımlar sosyal medyadan bize ulaştı. Üniversitede takım arayan bir akademisyen, Alagöz’ün kendisiyle birlikte olması karşılığında devlette takım teklif ettiğini söyledi. Kadın akademisyen onu reddettiğini söyleyerek, ‘Ankara’da çok güçlü, ben yurt dışında doktora yaparken o üniversitelerde ders veriyor ve söylediklerinizi görünce şaşırmıyorum’ dedi. Onu en çok şaşırtan, Alagöz’ün bunu çok normal bir şeymiş gibi sunabilmesiydi.” (HABER MERKEZİ)

haberterme.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu