Teknoloji

Beş Yıl Önce Android Kullanıcılarına Tanıtılan Whatsapp, Resim İçinde Resim Özelliği Sonunda iOS’a Geldi

WhatsApp’a yapılan son güncellemeyle, iOS kullanıcıları artık doğal bir arama sırasında fotoğraf içinde fotoğraf özelliğine erişebilecekler.

Çağımızın en bilinen iletişim uygulaması olan WhatsApp, mesajlaşmanın yanı sıra manzaralı sohbetler konusunda da tezini sürdürüyor. Şirket, yeni bir özelliği kullanıma sunduğunu duyurdu.

WhatsApp tarafından paylaşılan bilgilere göre görüntülü görüşmeler için “picture-in-picture” olarak adlandırılan “PiP” özelliği kullanıma sunuldu.

iOS kullanıcılarına yönelik bu yeni özellik ile Whatsapp üzerinden görüntülü arama yaparken başka bir uygulamaya geçseniz bile görüşmeniz kesintisiz devam edecek.

Güncellemeden önce WhatsApp üzerinden görüntülü görüşme sırasında başka bir uygulamaya geçiş yaptığınızda görüşünüz kesiliyordu. Getirilen güncelleme ile bu sorun uzun bir aradan sonra ortadan kalktı.

23.3.77 güncellemesi ile iOS platformuna sunulan özellik, 2018 yılında Andorid kullanıcılarının hizmetine sunuldu.

iOS PiP özelliği nedir? Nerede açılıyor?

Pip özelliği sayesinde diğer uygulamaları kullanırken görüntü izleyebilir veya FaceTime kullanabilirsiniz. iPhone’da PiP, iOS 14 veya sonraki sürümleri çalıştıran cihazlarda kullanılabilir. PiP modunu kullanabilmeniz için iPhone’unuzun “Genel” ayarlarında “PiP” özelliğinin etkinleştirilmesi gerektiğini hatırlatalım.

  • video izlemek Videoyu KüçültDüğme simgesine dokunun.

  • Video penceresi, ana ekranı ve diğer uygulamaları görebilmeniz için ekranınızın köşesine küçültülür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu