Haber

AK Parti’nin Sivas adayı açıklandı mı? SON DAKİKA 2024 AK Parti Sivas Belediye Başkanı adayı kim?

AK Parti’nin Sivas adayı belli oldu mu? Soru, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün yapılacak törende 48 ilin adaylarını açıklamasıyla netleşti ve gündeme geldi. AK Parti, bugün yerel seçimler için ikinci aday tanıtım toplantısını gerçekleştiriyor. Bu kapsamda AK Parti’nin Sivas Belediye Başkanı adayının kim olduğu araştırılıyor. Peki AK Parti’nin Sivas adayı açıklandı mı? SON DAKİKA 2024 AK Parti Sivas Belediye Başkanı adayı kim? Detaylar burada…

AK PARTİ SİVAS ADAYI ELENDİ Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün düzenlenen törenle 48 ilin adaylarını açıkladı. Hilmi Bilgin, saat 14.00’te ATO Kongre Merkezi’nde yapılan toplantıyla AK Parti Sivas adayı oldu. Buna göre Hilmi Bilgin, 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Sivas Belediye Başkanı adayı olacak. Erdoğan’ın açıklamasına saatler kala AK Parti’nin başta Sivas olmak üzere birçok ilde aday göstereceği isimler belli oldu.

AK PARTİ SİVAS BELEDİYE BAŞKAN ADAYI 2024 KİMDİR?

Hilmi Bilgin, 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’nin Sivas Belediye Başkanı adayıydı.

SİVAS BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ADİL HİLMİ BİLGİN KİMDİR?

Hilmi Bilgin, 26 Mayıs 1972’de Kangal’da doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra SSK Sivas İl Müdürlüğü’nde şirket avukatı olarak çalıştı ve daha sonra serbest avukat olarak çalıştı. Sivas Barosu Disiplin ve Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sivas Barosu Başkanlığı görevlerinde bulundu (2010-2011). Ayrıca çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da aktif rol aldı.

Hilmi Bilgin, TBMM’de 24, 25 ve 26. dönem Sivas Milletvekili olarak görev yaptı. 21 Temmuz 2018 tarihinde Adalet Bakan Yardımcısı olarak atandı. 2019 yerel seçimlerinde Sivas Belediye Başkan adayı oldu ve seçimleri kazanarak Sivas Belediye Başkanı oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu