Haber

AK Partili Turan, Çanakkale’de deprem yardım tırı uğurlama töreninde konuştu

AK Parti Kümelenme Başkan Yardımcısı Bülent Turan, “Yüreğimiz yandı, sızladık ama bu süreçte 85 milyonla birlikte olduğumuza bir kez daha şahit olduk.” söz konusu.

Bir dizi ziyaret için kente gelen Turan, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen bölgeler için AK Parti Çanakkale Kadın Kolları Başkanlığı koordinasyonunda hazırlanan mutfak setlerinin bulunduğu yardım tırının uğurlama törenine katıldı.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Turan, yaraları birlikte saracaklarını belirterek, yardım çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Çanakkale’den Kahramanmaraş’a 600 mutfak takımı gönderildiğini belirten Turan, şunları kaydetti:

“Çok acı bir deprem yaşadık. Daha önce yaşanan depremlerin dışında çok geniş bir havzayı kaplayan, çok daha ağır kayıplar verdiğimiz bir yıkımla karşılaştık. ‘Hafif acılar konuşulur ama derin acılar dilsizdir.’ Şunu belirtmek isterim ki millet el ele vererek bu sorunu aştıysa biz de aynı şekilde bu sorunu aşma konusunda çok kararlıyız.

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Hasret Karadayı, AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Aynur Tuna Yavaş, AK Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanı Alperen Uysal, AK Parti Belediye Meclis Küme Başkanvekili Başkan Esra Yüksel, il ve ilçe yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu