Haber

AK Partili Kavuncu, İsveç’teki Kuran yakma eylemine tepki gösterdi

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, İsveç’te Kuran-ı Kerim’in yakılmasına tepki göstererek, “Bu vahşi provokasyonla Batı’nın gerçek yüzü bir kez daha tüm çıplaklığıyla ortaya çıkmıştır.” dedim.

Kavuncu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, terör hamisi İsveç’i koç başı olarak kullanan emperyal odakların, Kuran yakmak gibi iğrenç ve aşağılık bir eylemi yapmaktan çekinmediklerini söyledi.

İsveç’teki hareketin Türkiye Büyükelçiliği önünde düzenlenerek hem dini hem de milli bir soruna dönüştürülmesinin hedeflendiğine işaret eden Kavuncu, “Artık prangalarından kurtulan Türkiye, güven saçan küresel bir aktördür. dosta korku, düşmana korku. Türkiye artık oyunlar kuran, tüm oyunları, tuzakları bozan güçlü bir oyuncu. Ülkenin adı bu. Hamdolsun ona.” dedi.

Sömürgeci Batı’nın her ne kadar maske takarak saklamaya çalışsa da “insan hakları, kutsal değerler, saygı ve hoşgörü”nün ancak kendisi gibi insanları kastettiğine işaret eden Kavuncu, “Bu vahşi provokasyonla Türkiye’nin gerçek yüzü ortaya çıkıyor. Batı tüm çıplaklığıyla bir kez daha teşhir edilmiştir.İslam ve insanlık düşmanlarının bu tür zulmlerine karşı söylenecek son söz, Yüce Allah’ın buyurduğu gibi ‘nefretinizde boğulmak’ ve ‘öfkenizden ölmek’ olacaktır. Kuran’da emredilen, Ali İmran.” değerlendirmesini yaptı.

haber-baykan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu