Haber

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten Kılıçdaroğlu’na tepki: Terörle mücadelede muğlak bir çizgi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı’nın ikinci cinsiyet seçimine ilişkin soruları yanıtladı. Çelik’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

SEÇİMİN İKİNCİ TURUNA SON 3 GÜN

“İlk defa bir CHP lideri terör konusunda bu kadar muğlak bir çizgide duruyor. Terörü destekleyen siyasetin zımni onayını almaya çalışıyor.

14 Mayıs’tan sonra birdenbire milliyetçilik pankartları asıldı. Bunun daha büyük bir tepki oluşturduğunu görüyoruz.

Sınır onurdur derler. CHP, HDP ile birlikte önergeye karşı çıktı. Şu anda yaptıkları pankart siyaseti.

Ümit ÖZDAĞ’DAN KILIÇDAROĞLU’YA DESTEK

Kılıçdaroğlu ya HDP’ye ya da Zafer Partisi’ne yalan söylüyor.

HDP’NİN İKİNCİ NESİL KARARI

Açık konuşmalısın. Siyasal kurum meşru alanda kalsa da görünen üzerinden de eleştirmeliyiz. Ama hukuk alanında kalmıyorlar. HDP 24 saat kazanmak, Kandil’den gelen mesajı öğrenmek istedi. Kandil de dış istihbarattan talimat bekliyordu.

HDP, Zafer Partisi ve Kılıçdaroğlu ittifakına karşı hala Kılıçdaroğlu’nu destekliyorsa, HDP kendi siyaseti açısından kendi seçmeniyle övünüyor demektir. Ortaya çıkan tablo belli. Bölgeyi terör üzerinden dizayn etmek isteyen emperyalist gruplar var, Kandil bunun için bir lejyoner. HDP içinde adaylar tartışılıyor, mücadeleye zarar vermemek için Kandil’den bir yaklaşım ortaya koyuyorlar. HDP’nin bu tavrıyla kamuoyu karşısına çıktığında Zafer Partisi’nin durduğu yer ile HDP’nin durduğu yer birbirine zıttı. Bu iki uç bir araya gelemez. Kılıçdaroğlu’nun getirdiğini iddia ediyor.

Kılıçdaroğlu dün imzaladığı anlaşma ile Millet İttifakını fiilen feshetti.”

haber-nilufer.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu