Haber

Afet Bölgesindeki Enerji Kahramanları

Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) grupları, depremin ilk gününden itibaren Enerji ve Konvansiyonel Kaynaklar Bakanlığı öncülüğünde Hatay’da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

UEDAŞ ekipleri, Kahramanmaraş merkezli depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’da güçlendirme çalışmalarını ilk günden bu yana hız kesmeden sürdürüyor. Enerji ve Konvansiyonel Kaynaklar Bakanlığı öncülüğünde, AFAD ve TEDAŞ’ın uyumu ile kentin mahallelerinde görev alan UEDAŞ saha grupları, aydınlatma, ilave direkler ve benzeri çalışmalarla güç sürekliliğinin sağlanmasına temel oluşturuyor. iletkenlerin yanı sıra trafo alanlarında bakım ve onarım işleri yapmaktadır.

Hatay’dan gelen ekiplerin afet bölgesindeki alternatif elektrik saatinin teknik detaylarını anlatan UEDAŞ Genel Müdürü Gökay Fatih Danacı, “Depremin olduğu ilk gün arama kurtarma ekibimiz bölgeye ulaşarak müdahalede bulundu. 89’uncu saatte 2 kişiyi enkazdan canlı çıkarmak için. Eş zamanlı olarak bölgeye yardım tırlarımızı gönderdik. 30 kişilik grubumuz takviye gruplarımızla birlikte Hatay’a ulaştı. İlk gün başlayan mesaimiz bugün de devam ediyor. Ekiplerimiz enerji dağıtım ve sürekliliğinin sağlanmasına yönelik tüm görevleri yerine getirmektedir. Sıkıcı ve meşakkatli bir süreç. Toroslar EDAŞ olarak sahada koordineli bir şekilde çalışarak elektriğin en hızlı şekilde ulaştırılmasını sağlıyoruz. Bölgede 15 günde bir dönüşümlü olarak çalışan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bize verilen misyonu son güne kadar yerine getireceğiz” dedi. açıklamalarda bulunur.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberyayladere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu